Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Keď sa plnia sny!

Keď sa plnia sny!

Všetko sa odohralo tak rýchlo! Ak si plánujem rybačku, trvá to niekedy týždeň ba aj viacej, no tentoraz sa to všetko spustilo jedným nečakaným telefonátom od môjho priateľa. Absolvovali sme spolu už niekoľko rybačiek aj závodného charakteru.


Skvelá partia, výborná atmosféra - manželia Magyarovci

 

Po tomto telefonáte, ma ako každého rybára napadla jediná myšlienka - Na čo budem loviť? S čím budem krmiť? Ako budem krmiť? Rozhodnutie bolo v tomto momente jednoznačné.

Vačšinou ak idem k vode tak so sebou beriem 3 druhy boilies, nebolo tomu inak ani tentoraz. Ako krmenie som zvolil obľúbený partiklový mix a v tomto prípade som siahol aj po peletách.

Po príchode na lovné miesto nás privítal správca, ktorý nám oznámil skutočnosť, že miesto na ktoré ideme je tento rok na úlovky veľmi skúpe. Vôbec nás to neodradilo, ba naopak ešte viac nabudilo!


Priateľ Jožko, s ktorým chodievam k vode veľmi rád

 

Hneď po príchode k vode sme osadili boje a pripravili prvý zákrm. Na rybníku je dovolené krmiť z člna len ráno a večer. Počas dňa sa môže kŕmiť buď spombou alebo kobrou. Museli sme dobre zvážiť ako skombinujeme naše krmenie, nakoľko je obmedzená aj váha krmnej dávky na deň.

Po zákrme sme premýšľali, čo dáme pod háčiky. Ja som siahol po novinke od f.NIKL a to boilies MGS, ktoré sa mi javilo na túto vodu ako vhodný kandidát. Na ďalšie prúty som nastražil takisto NIKLa a to dumbells peletky s príchuťou Kill Krill a Devill Krill. Všetky nástrahy som obaľoval do pasty identickej príchute.


Zbrane sú nabité, ideme nato!

 

Prvý záber sme zaznamenali asi 3 hodiny po nahodený našich nástrah. Ako prvý sa na nás prišli pozrieť dvaja zdatný amury a jeden menší kapor. Bol to pre nás signál, že taktiku, ktorú sme zvolili sa javí ako účinná aspoň do tejto chvíle.Zamračené počasie, mierny vietor, sem tam búrky - počasie ako stvorené na lov kapitálnych rýb. Prvý deň lovu sme hodnotili pozitívne. Mali sme 3. krásnych amurov a 1 kapra.

 

Noc na jazere Harsanyi bola kľudná. Po rannom zakŕmení našich miest sme na novo nahodili nástrahy do vody. To, čo sa odohralo potom, bolo ako z rozprávky! 

Nesmelý pípanec na mojom pravom prúte, chvíľu nič a tak znova píp. Veľmi opatrný záber, ktoré väčšinou dostávame od neveľkých pleskáčov, či karasov. Po niekoľkých minútach opäť slabučký záber a tak jemne prisekávam, s povinnosťou prehodiť prút. Asi po 10tich minútach zdolávania sa v podberáku ocitá ryba s magickou váhou!


Ručička na váhe sa zastavila na 33800g!!!
Neskutočná ryba, ktorá nam spôsobila obrovskú radosť. Kapor si pochutnal na nástrahe od f.NIKL, dumbells peleta Kill Krill obalená v paste MGS!

 

Aj teraz keď píšem tieto slová trasú sa mi kolená a celý sa chvejem. Bol to neskutočný pocit, držať tak masívnu rybu, nikdy predtým som takúto rybu nevidel.

To, čo nasledovalo potom bola len čerešnička na torte. Do konca našej výpravy sa nám podarilo spoločnými silami zdolať ešte niekoľko kusov rýb nad 20 kg.


Najúspešnejšia nástraha, na ktorú ryby reagovali ako na magnet bola jednoznačne rozpustná peleta obalená v paste (viď foto)Atraktívna rozpustná peleta obalená v pasteChcel by som sa poďakovať firme K. Nikl za naozaj kvalitné nástrahy, ktoré vyrábajú, Jožkovi a Gitke za skvelú rybačku a samozrejme svojej polovičke, že mi toleruje môj koníček. ĎAKUJEM!

 

Po tejto rybačke už môžem pokojne predať svoj "sersan" a venovať sa inej činnosti :) Nie, srandujem!

 

Autor: Imrich Kaščák

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.