KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE VÁM PRIBALÍME DARČEK!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pa (8:30h - 17:30h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Chcem byť informovaný o novinkách a akciách

Lifefish VIP klub

Aktuálny LIFEFISH leták - December 2021

Lifefish YouZube Channel

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tak blízko, a predsa tak ďaleko!
27.12.2018
Komentáre (0)

Tak blízko, a predsa tak ďaleko!

Začal nový školský rok a spolu s ním ubúdal voľný čas, ktorý bol vymenený za to nekonečné učenie. Pomaly sa blížila jeseň a stále sa mi pre nedostatok času nepodarilo dostať k vode na dlhšie ako len na pár hodín. Po takmer dvoch mesiacoch od začiatku školy som sa pozrel do kalendára, kde som zbadal, že čoskoro budú jesenné prázdniny. Začal som premýšľať čo všetko by sa dalo spraviť za tých pár voľných dní a samozrejme som prišiel na to, že bez toho aby som konečne vybehol k vode na dlhší čas by to nebolo ono.

VN Domaša


Spolu s bratom Adamom sme sa rozhodli, že pôjdeme na našu najväčšiu zväzovú vodu na Slovensku na Zemplínsku Šíravu. Hneď sme sa do toho pustili a začali zisťovať informácie, aby naša výprava bola čo najúspešnejšia. Hlavným cieľom tejto výpravy bolo si dokonalé oddýchnuť, taktiež na chvíľku odpojiť sa od každodenného života, ale najhlavnejšie bolo chytiť rybu nad 10kg. Miesto, kŕmenie a taktika už bola zvolená, len trebalo ešte trošku počkať na prázdniny. V sobotu, čiže deň pred odchodom Adam ochorel čo nám plány skomplikovalo.

VN Domaša


Pre neočakávané komplikácie sme náš odchod museli dočasne odložiť. Cez noc sa Adamovi polepšilo a našu výpravu sme mohli predsa uskutočniť, ale pre silný vietor a Adamov zdravotný stav sme sa rozhodli, že pôjdeme na vodu, ktorú máme bližšie a tak isto veľkú vodnú nádrž Domašu. Zmena vody znamenalo, že kŕmenie a taktika lovu sa musí zmeniť. Domaša je veľmi ťažká voda na lov väčšieho kapra a chytiť kapra nad 10kg je vzácnosť. Ako som už spomínal cieľom tejto jesennej výpravy bola práve ryba nad 10kg a uvedomil som si, že chytiť takúto rybu počas tejto výpravy bude o dosť ťažšie ako som si myslel.

 

 

Pre komplikácie sme museli odísť až pondelok, ale aby sme nesedeli celý deň nečinne doma, tak sme išli na Domašu oboznámiť sa s miestom, nájsť nejaké hrany ku ktorým sme následne položili prvú bójku a miesto si zakŕmili. Domaša je voda, na ktorej skôr funguje mäsové boilies a podľa toho som zvolil aj našu kŕmnu stratégiu, ktorá pozostávala z viacerých druhov boilies a to konkrétne prvá dvojica obsahovala Giganticu a Kill Krill zaliate tekutou potravou Liquid Krill, ktorú som neskôr vymenil za booster Kill Krill a druhá dvojica obsahovala Devill Krill a 3XL zaliate Amino CSL komplexom Devill Krill, ktorý som neskôr z kŕmenia úplne vylúčil.

           

V pondelok ráno sme odcestovali na miesto, položili druhú bójku k druhej hrane, zakŕmili a pomaly pripravovali ostatné veci. Na začiatok som zvolil na jeden prút Dumbells Devill Krill a na druhý prút boilies v dipe Giganticu. Po prvej noci sme zatiaľ bez záberu a skúšam zmeniť príchute. Po 22 hodinách prišiel prvý záber a vyťahujem kapríka okolo 60cm na boostrovane dva 18mm boilies 3XLka. Tak a to bolo znamenie, že nám tam rybka nadišla!

       

V noci mal Adam záber na Giganticu od bielej ryby, ktorá nás vytiahla z teplých spacákov. Po ceste späť do bivaku sa ozval môj druhý prút, kde som mal nastrážené dve boostrovane boilies Kill Krill obalené v paste rovnakej príchuti. Nenápadné a pomalé sa odvíjanie z cievky upútalo moju pozornosť a moja myseľ zmenila smer trasy mojich nôh smerom k udici. Pri záseku ryby sledujem, že to nebude 60cm kaprík, ale pravdepodobne niečo väčšie. Pár metrov vlascu si naviniem a znovu sa mi pár metrov vymotá z cievky. Po menšej naťahovačke nakoniec víťazím a kapor končí v podberáku.

   


Fúúú! Vaúú! Tieto slová sa tiahli po hladine Domaši a ozývali sa pohorím Ondavskou vrchovinou, ktorá vytvára krásne a nezabudnuteľné pozadie tejto vode. Kapra sme opatrne premiestnili do podložky, ošetrili a zvážili. To je pecka! Váha ryby bola 12,7kg a to znamená, že môj cieľ tejto výpravy sa splnil a taktiež to znamená, že sa nám podarilo chytiť rybu, ktorá sa len tak ľahko na tejto vode nechytá. Plný radosti a očakávanie som si išiel ľahnúť späť do bivaku.

 

Ďalší deň sme mali trošku pestrý. Chytili sme niekoľko kaprov do 60cm a podaril sa nám aj jeden pekný duble. Pred zotmením sme vyviezli prúty, trošku prikŕmili a čakali čo nám posledná noc prinesie. Prešli asi 4 hodiny a ozval sa môj najvzdialenejší prút, vyvezený k hrane s pár hrsťami guliek. Podarilo sa mi zdolať pekného šupináča, ktorý mal niečo cez 7kg. Tak táto rybka mi určite vyčarila úsmev na tvári! Po ďalších dvoch hodinách som vytiahol ďalšieho kapra s hmotnosťou 8kg. Keďže cez noc sa menila doba lovu a nebolo už možné chytať 20 hodín, tak poslednýkrát sme vyviezli prúty až ráno a začali pomaličky baliť. Na rozlúčku ešte prišiel pozrieť Adama jeden malý asi 3kg šupík. Všetky tri ryby zabrali na tú istú guľku a to Kill Krill.Pravdepodobne poslednú dlhšiu výpravu v tomto roku sme ukončili a ani vo sne by mi nenapadlo, že by sa nám podaril takýto výborný výsledok. Počas týchto 75 hodín som si dokonalé oddýchol, splnil si cieľ jesennej výpravy a dokonca som si splnil sen na tejto vode. Tak nech sa vám všetkým darí a dúfam, že sa mi podarí ozvať s nejakou ďalšou super výpravou čo najskôr.


Ľuboslav Hmurčík


Video z rybačky:

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Chcem byť informovaný o novinkách a akciách

MOŽNOSŤ VRÁTENIA TOVARU/PEŇAZÍ

Ak je zakúpený výrobok chybný alebo jeho vzhľad a funkčnosť nezodpovedajú opisu, podľa právnych predpisov EÚ Vám ho obchodník musí nahradiť alebo vrátiť peniaze.

Ak ste si kúpili výrobok online alebo mimo obchodu (prostredníctvom telefónu, zásielkového predaja), takisto máte právo tovar vrátiť do 14 dní z akéhokoľvek dôvodu alebo bez udania dôvodu.

Ak sa rozhodnete tovar vrátiť/vymeniť, je potrebné ho zabaliť a následne potom kontaktovať či už telefonicky alebo mailom obchodníka.

BEZPLATNÁ 2 ROČNÁ ZÁRUKA

Bez ohľadu na to, či ste si tovar kúpili cez internet, v obchode alebo prostredníctvom zásielkového predaja, máte vždy právo na minimálne dvojročnú bezplatnú záruku.

Táto dvojročná záručná lehota je vaše minimálne právo, pričom vnútroštátne pravidlá vo vašej krajine vám môžu poskytnúť osobitnú ochranu.

Tovar, ktorý ste si u nás kúpili je chybný, nezodpovedá opisu alebo nie je funkčný, predajca je povinný ho bezplatneopraviť alebo vymeniť, resp. vrátiť vám plnú kúpnu cenu alebo poskytnúť zľavu na výrobok.

AKO ZRUŠIŤ VAŠU OBJEDNÁVKU?

Ak chcete zrušiť svoju objednávku, musíte o tom informovať predajcu. 

Je potrebné poslať mail na: objednavky@lifefish.sk uviesť číslo objednávky, požiadať o zrušenie tejto objednávky a informovať tak obchodníka o tejto skutočnosti.

 

POTREBUJETE PORADIŤ S VÝBEROM ALEBO ZISTIŤ STAV VAŠEJ OBJEDNÁVKY?
Logo
Rybárske potreby Lifefish.sk
Mgr. Tomáš Vedral
Mgr. Tomáš Vedral
Po-Pa (8:30h - 17:30h)
Rybárske potreby Lifefish.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk