KU KAŽDEJ OBJEDNÁVKE VÁM PRIBALÍME DARČEK!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pa (8:30h - 17:30h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Chcem byť informovaný o novinkách a akciách

Lifefish VIP klub

Aktuálny LIFEFISH leták - December 2021

Lifefish YouZube Channel

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Spln plní sny!
29.12.2021

Spln plní sny!

Ružín pokladám za jednu z najkrajších vodných nádrží na Slovensku, hoci podobne ako iné bojuje s odpadom zo svojich prítokov.

Vyrastal som na ňom. Už ako predškoláka ma otec brával na dlhé letné výpravy, ktoré sa mi vryli do pamäti. Viem, aké poklady ukrýva. V lete som sa po ne vybral za mesačného splnu.

 

Ovplyvňuje spln Mesiaca aktivitu rýb?

Názory rybárov sa rôznia. Ja viem svoje. Jasné noci signalizovali, že Mesiac dorastá. Zbalil som si veci, naložil na auto čln a vybral sa za dobrodružstvom na svoj Ružín. Rozložil som sa na vopred vytypovanom skúsenosti. Hladina bola o čosi nižšie ako zvyčajne, asi o 1,5 metra.

Prichádzajúci júlový spln sprevádzalo mierne ochladenie vody aj vzduchu. V člne som sa preplavil na vhodné miesto s prekážkou na dne, ktoré som hneď decentne rozkŕmil. Po návrate na breh som si nachystal montáže. Ako nástrahu som zvolil klasického panáčika, ktorý pozostáva z tvrdeného boilies a pop-up boilies. Plný očakávaní som ho vyviezol na lovné miesto. K večeru prišiel za mnou kamarát Laci a s ním prvé zábery i zdolané ryby, ale noc bola tichá.

UŽ IDÚ!
Nad ránom sa neďaleko brehu vyhodilo zopár pekných kaprov. Napadlo nám skúsiť aj toto miesto. Zvolili sme montáž ronnie rig, teda loviť na samostatnú pop-up guľôčku. Asi hodinu po nahodení zabral prvý pupkatejší šupináč a s ním sa začal ten pravý lov. Na chvíľu. Už prvé ranné lúče boli také silné, že klesla aktivita rýb aj nás. Vyhľadali sme tieň a prečkali horúci deň relaxom.

Večer som opäť rozkŕmil lovné miesto a povyvážal prúty. Približne o dvadsiatej hodine prišiel záber, na ktorý som čakal. Po desaťminútovom boji sa Lacimu podarilo dostať do podberáka krásneho, vyše 90-centimetrového kapra. Na ďalší záber sme nemuseli čakať dlho. O chvíľu sa ocitol na podložke ďalší šupinátor v hmotnostnej kategórii 10+.

STARÝ LYSEC
Ľahli sme si pod holé nebo a sledovali veľký červený Mesiac, ktorý vytváral krásny odraz na vodnej hladine. Priam nás hypnotizoval. Po celodennej horúčave a večernom zdolávaní kaprov sme pospali. Keď tu odrazu naše snenie prerušil zvuk signalizátora a neprerušované odvíjanie cievky. Rozospatí sme priskočili k udiciam. Na háčiku bol najkrajší kapor celej výpravy. V náruči som popestoval starého lysca s hmotnosťou takmer 13 kilogramov. Dostal slobodu. Po rýchlom odfotení som si vychutnal pohľad, ako pláva späť do svojho domova. Azda sa ešte stretneme, kamarát.

Mesiac sa pomaly strácal za kopcami, ktoré obkolesujú Ružín. Treba ísť. No pre túto úchvatnú scenériu a krásne ryby sa sem rád vrátim.

 

Autor: Roman Miháľ 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Chcem byť informovaný o novinkách a akciách

MOŽNOSŤ VRÁTENIA TOVARU/PEŇAZÍ

Ak je zakúpený výrobok chybný alebo jeho vzhľad a funkčnosť nezodpovedajú opisu, podľa právnych predpisov EÚ Vám ho obchodník musí nahradiť alebo vrátiť peniaze.

Ak ste si kúpili výrobok online alebo mimo obchodu (prostredníctvom telefónu, zásielkového predaja), takisto máte právo tovar vrátiť do 14 dní z akéhokoľvek dôvodu alebo bez udania dôvodu.

Ak sa rozhodnete tovar vrátiť/vymeniť, je potrebné ho zabaliť a následne potom kontaktovať či už telefonicky alebo mailom obchodníka.

BEZPLATNÁ 2 ROČNÁ ZÁRUKA

Bez ohľadu na to, či ste si tovar kúpili cez internet, v obchode alebo prostredníctvom zásielkového predaja, máte vždy právo na minimálne dvojročnú bezplatnú záruku.

Táto dvojročná záručná lehota je vaše minimálne právo, pričom vnútroštátne pravidlá vo vašej krajine vám môžu poskytnúť osobitnú ochranu.

Tovar, ktorý ste si u nás kúpili je chybný, nezodpovedá opisu alebo nie je funkčný, predajca je povinný ho bezplatneopraviť alebo vymeniť, resp. vrátiť vám plnú kúpnu cenu alebo poskytnúť zľavu na výrobok.

AKO ZRUŠIŤ VAŠU OBJEDNÁVKU?

Ak chcete zrušiť svoju objednávku, musíte o tom informovať predajcu. 

Je potrebné poslať mail na: objednavky@lifefish.sk uviesť číslo objednávky, požiadať o zrušenie tejto objednávky a informovať tak obchodníka o tejto skutočnosti.

 

POTREBUJETE PORADIŤ S VÝBEROM ALEBO ZISTIŤ STAV VAŠEJ OBJEDNÁVKY?
Logo
Rybárske potreby Lifefish.sk
Mgr. Tomáš Vedral
Mgr. Tomáš Vedral
Po-Pa (8:30h - 17:30h)
Rybárske potreby Lifefish.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk